Mide Botoksu

Mide botoksu nedir?

Mide botoksu tam olarak nedir?

Mide botoksu , Clostridium Botulinum bakterisinden elde edilen botulinum toxin in (botoks) endoskopik yöntemler ile mideye uygulanarak kişinin bir kilo verdirmesine imkan tanıma tedavisidir.

Evet ama bu uygulamada amaçlanan midenin gerekli noktalarına botoks maddesi enjekte edilerek midenin daha geç boşaltılmasını sağlamaktır. Bu sayede kişi çok daha uzun süre tokluk hisseder ve iştah kontrolü sağlanarak  zayıflaması kolaylaşmaktadır.

Tüm kilo fazlası olanlar, sadece spor yaparak kilo veremeyen ve zayıflamak isteyen  kişiler tarafından mide botoksu yaptırılabilir.

Diyet ve sporla gerektiği gibi kilo veremeyenler için uygun bir yönetemdir. Özellikle de  vücut kitle endeksi 27,5 ile 40,0 arasında olan kilolu ve aşırı kilolu kişiler için çok daha etkin bir yöntemdir.

Mide botoksu uygulanan kişiler mevcut kilo fazlalarına göre 10-15 kilogram arası verebilirler. Tabi ki uygulama sonrası beslenme uzmanı tarafından verilecek olan planlara sadık kalınması tedaviden çok daha güzel sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Mide botoksu sonrası hastalar 2 saat kadar dinlendirilir ve günlük hayatlarına devam ederler. Uzun iyileşme süreci vb. durumlarla karşılaşmadıklarından sosyal hayatlarına çok rahat devam edebilirler.

Tabii ki hayır... Öncelikle hiç bir tedaviden mucize beklememek  ve beslenmemize dikkat etmemiz gerekir. Mide botoksu sonrası özellikle fastfood tarzı aşırı yağlı ve karbonhidrat içerikli beslenmemek gerekir. Mümkün olduğunda sağlıklı beslenme programına bağlı kalınarak botoks uygulamasından maksimum fayda sağlanabilir.

Botoks yıllardır tıp alanında kullanılmaktadır ve uzman hekim tarafından doğru dozajda uygulandığından bilinen bir zararı bulunmamaktadır.
Mide botoksu uygulaması sonrası yaklaşık 3 gün içerisinde iştah da azalma ve iştah kontrolünde kontrol sağlanır.
mide botoks işlemi sedasyon altında yapılmaktadır. Bu sebeple herhangi bir ağrı söz konusu değildir.

şişli güzellik merkezi    yedek parça     Şişli cilt bakim merkezi

Hızlı Arama Whatsapp